Білгород-Дністровська фортеця

Проводячи свій відпочинок в Затоці або Кароліно-Бугаз, ми іноді замислюємося над тим, які пам'ятки тут поблизу можна відвідати, якщо такі є.

Одеська область багата визначними пам'ятками, однією з таких, до яких можна дістатися на автобусі з екскурсією є Білгород-Дністровська фортеця, яка по-іншому називається Аккерманська фортеця.

Це знаменитий пам'ятник історії, побудований приблизно XIII столітті і прослужив в якості оборонної споруди до XV століття. На території нашої країни він найкраще «зберігся» серед замків Середньовіччя. Крім цього факту, від інших таких же споруд, побудованих в Україні він відрізняється своїми величезними розмірами. Загальна площа території фортеці становить близько 9 гектар.

Історія Білгород-Дністровської фортеці

Вона побудована на скелястому березі безпосередньо біля Дністровського лиману в вигляді багатокутника. Білгород-Дністровська фортеця складається з чотирьох дворів. У плані оборонного будови це був шедевр, оскільки кожна частина цієї споруди могла боротися самостійно і без особливих ризиків. Стіни цієї будівлі протяжністю близько двох з половиною кілометрів вражають своєю міццю. Якщо говорити про бані та бастіонах, то вони побудовані через кожні 40 м. Загальна їх кількість сягала 34, а деякі з них мають власні назви. Про кожну з них розкажуть досвідчені екскурсоводи, тим більше, що всі вони оповиті містичними історіями.

Фортеця була закладена одним з ханів Золотої Орди і була названа Ак-Або. Рівно через сто років генуезці отримали право на управління цією фортецею, так вона отримала назву Маврокастро, а після війни з молдавськими князями цю споруду дісталося Молдавського князівства.

Дивно, що ця фортеця дожила до наших днів, оскільки на неї не раз нападали, й українські козаки. Вони досить часто приходили сюди з походами, щоб відвоювати цю територію у татар. Крім того, ця місцевість пережила три російсько-турецькі війни, за результатами однієї з яких Крим дістався Російської імперії разом з правом проводити військові судна через Чорноморські протоки. У 1832 р вона перестала використовуватися як військове укріплення, а буквально через 130 років вона стала пам'ятником архітектури.

Кращий час для відвідування Білгород-Дністровської фортеці

Варто відзначити, що відвідувати Білгород-Дністровську фортецю, як і проводити відпочинок в Кароліно-Бугаз краще у вересні або в кінці серпня, коли спека спадає, інакше Ви ризикуєте не витримати похід. Осіння фортеця прекрасна, особливо види з її веж. Крім того, море в цей час стає більш ніжним, а сонце менш спекотним. Крім того, в цей період особливо прекрасні види на захід і схід сонця.

В такий час сюди краще приїжджати не на два або три дні, а на тиждень, якщо відпустка дозволяє. Для закоханих пар це прекрасна пора для того, щоб в романтичній обстановці приділити один одному увагу і прогулятися безлюдними пляжами, адже до вересня місяця тут дійсно набагато менше людей.